Atbalsts: [email protected], 27795544

Par mums

Projektu "Pārtikas suverenitāte" īsteno domubiedru grupa, kas regulāri un organizēti pasūta pēc iespējas dabīgākus un kvalitatīvākus produktus no vietējiem zemniekiem un ražotājiem. Iegādājoties produktus sev, mēs esam gatavi tos atvest arī citiem. Šādā veidā, organizējot kolektīvu pārtikas pašapgādi, mēs veicinām cilvēcisku sadarbību, atbalstām vietējos zemniekus un ražotājus, kā arī veicinām veselīgāku un apzinātāku dzīvesveidu.
Projekts "Pārtikas suverenitāte" ir alternatīva pieeja zemnieku un pircēju sadarbībai. Produkcija pamatā nāk no Latvijas laukiem, tādējādi mēs ne tikai atbalstām vietējos ražotājus un nauda paliek Latvijā, bet arī neesam atkarīgi no lielveikalu ķēdēm un to piegādes struktūrām. Tas savukārt ļauj mums iegādāties bioloģisko un cita veida produkciju, bez starpnieku uzcenojuma.
Projekts "Pārtikas suverenitāte" nenozīmē, ka produktus no mums var iegādāties kā tirdzniecības vietās. Mēs neesam ne veikals, ne starpnieks ne kāda cita organizācija vai uzņēmums. Mēs katrs individuāli pasūtam produkciju pēc šajā vietnē pieejamā sortimenta un reizi nedēļā veicam kolektīvās piegādes dažādās adresēs Rīgā un Pierīgā. Nodokļus maksā zemnieks, līdzīgi kā mēs iepērkamies dažādos tirdziņos.
Projekta "Pārtikas suverenitāte" pamatprincips ir atbildīga un apzināta pieeja pārtikas iegādei, kas palīdz katrai ģimenei laicīgi saplānot ēdienkarti nedēļu uz priekšu. Šādā modelī, mēs savu pārtikas izvēli veicam daudz pārdomātāk un atbildīgāk, atmetot visu lieko un neveselīgo. Nav nekāds noslēpums, ka lielveikalos mēs nereti iepērkamies haotiski un emocionāli, bieži iztērējot līdzekļus nevajadzīgiem un neveselīgiem produktiem. Turpretī gudri plānojot pirkumus uz priekšu, ierobežojot klasisko veikalu apmeklējumu skaitu, mēs iegūstam gan labāku dzīves kvalitāti un veselību, gan reāli ieekonomējam laiku un ģimenes budžetu, ko izmantojam daudz lietderīgāk.
Ar laiku, šajā vietnē būs pieejama arī tāda papildus informācija, kā piemēram:
- receptes garda un veselīga ēdiena pagatavošanai (no šajā vietnē pieejamajiem produktiem);
- uztura un veselības speciālistu rekomendācijas;
- sporta treneru un dietologu kopīgi sastādītās sabalansēta uztura programmas;
- dažādi partikas grozi un cita saistoša informācija;